X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
یکشنبه 15 مهر‌ماه سال 1386 ساعت 21:01

جمشید دلشاد نخستین ایرانی است که به شهرداری یک شهر در آمریکا انتخاب می شود

آقای دلشاد که اولین بار چهار سال پیش به عضویت شورای شهر بورلی هیلز و معاونت شهرداری آن انتخاب شد، یک ایرانی کلیمی است.

وی در انتخابات اخیر این شورا آرای لازم برای کسب سمت شهرداری این شهر را کسب کرد.

قرار است مجمع عمومی شورای شهر بورلی هیلز در روز ۲۷ مارس آقای دلشاد را به طور رسمی به عنوان شهردار جدید اعلام کند.

بورلی هیلز با جمعیتی در حدود ۳۳ هزار نفر در ایالت کالیفزنیا و در غرب شهر لس آنجلس قرار دارد.

دستکم ۸ هزار نفر از ساکنان بورلی هیلز ایرانی هستند.

جمشید دلشاد که ۶۶ سال سن دارد، چهل و هشت سال است که ساکن ایالت کالیفرنیا است و در زمینه صنعت رایانه بسیار موفق بوده است.

او همچنین در هیات مدیره پنج مؤسسه خیریه خدمت کرده است.

جمشید دلشاد موفقیت خود در شورای شهر بورلی هیلز را برای حضور بیشتر ایرانی های کالیفرنیا در عرصه های اجتماعی و سیاسی مهم می داند.

او می گوید حضور چهار ساله او در شورای شهر بورلی هیلز و رای اول در انتخابات اخیر این شورا به شناساندن ایرانی ها در عرصه اجتماعی کالیفرنیا کمک کرده است.

به گفته آقای دلشاد ایرانی های آمریکا به رغم موفقیت های فردی به خاطر نگرانی و آشنا نبودن با نظام سیاسی، مشارکت چندانی در امور اجتماعی خود نداشته اند.

به گفته او: "ایرانی های بورلی هیلز از نظر تحصیلی و شغلی در موقعیت خوبی قرار دارند. منتهی تا به حال کسی را نداشته اند که در (حضور در عرصه های اجتماعی) را به روی آنها بازکند. متاسفانه چون خیلی با هم همکاری نمی کنند و با این فعالیت ها هم آشنا نیستند، آنهایی هم که قصد حضور در انتخابات شورای شهر یا هیأت مدیره آموزش و پروش را داشتند، شکست خورده اند."

او هدف خود از شرکت در عرصه اجتماعی و فعالیت های سیاسی را این طور بیان می کند:

" آمریکا با من و خانواده ام خیلی خوب بوده است. راه پیشرفت من در این کشور باز بوده است. به همین خاطر تصمیم گرفتم تا کاری کنم تا زندگی من برای دیگران هم ثمربخش باشد. به همین خاطر به فعالیت های اجتماعی پرداختم. در این مدت همسرم و فرزندانم از من پشتیبانی کرده اند و خودم هم از شکست ها مأیوس نشده ام. پشت کار برای موفقیت خیلی مهم است."

آقای دلشاد با اشاره به رابطه نزدیک خود با همه ایرانی های شهر بورلی هیلز و منطقه لس آنجلس می گوید:

"من خودم کلیمی هستم و رابطه نزدیکی با ایرانی های کلیمی دارم. با دیگر ایرانی ها، چه بهایی یاشند و چه مسلمان یا مسیحی رابطه خوبی دارم و همه را جزء یک جامعه می دانم."

جمشید دلشاد همچنین می گوید قصد دارد در دوران خدمتش به خاطر حضور جمعیت قابل توجه ایرانی، مراسم نوروز را به طور رسمی در بورلی هیلز برگزار کند.

به گفته او: "شهر لس آنجلس امروز را به عنوان روز نوروز نامگذاری کرده بود و شهردار لس آنجلس به من تبریک گفت. خیلی از دوستان ایرانی به این مراسم آمده بودند و لباس های قشنگی پوشیده بودند و موسیقی ایرانی در آن اجرا شد. من هم تصمیم دارم سال آینده یک روز را در شهر بورلی هیلز به نام ایران و نوروز نامگذاری کنم."

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo